Członek teksańskiej Antifa, został aresztowany w poniedziałek przed Białym Domem w Waszyngtonie, planowałzabić wszystkich białych policjantów ” i zamordować prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Według raportów  policyjnych, Michael Arega wyruszył z Dallas do Waszyngtonu w poniedziałek:  „Teraz idę tam do Białego Domu, zabić całą białą policję!!” – napisał na swojej stronie na Facebooku wcześniej w poniedziałek.
Na stronie Michaela Aregi na Facebooka znajdowały się liczne wzmianki o planowanym zabójstwie prezydenta Trumpa, a także linki do informacji liberalnych mediów głównego nurtu, w tym CNN i MSNBC, atakujących Trumpa.
Tajne służby otrzymały w poniedziałek, o godzinie 14:55, ostrzeżenie dotyczące planów członka. Bezpieczeństwo Białego Domu zostało zaostrzone, a Michael Arega zatrzymano tuż po 16.00, w północnej części Pennsylvania Avenue, w pobliżu Lafayette Park.
Przed aresztowaniem Arega opublikował serię wypełnionych nienawiścią komentarzy na temat Trumpa. W tym wściekłą odpowiedź na wypowiedź Trumpa, że ​​ masakra w kościele w Sutherland Springs byłaby zapewne większa, gdyby morderca z Antify nie został ostrzelany przez jednego z mieszkańców. Rozwścieczyło to Arega, który pod zdjeciem Trumpa – wrzuconym na Facebooka – napisał: Zabij go w imię Jezusa!
Na szczęście to mu się nie udało.
edi

Zobacz również: