Co najmniej 27 osób zginęło, a 24 zostały ranne, gdy w niedzielę samotny napastnik otworzył ogień do wiernych w kościele baptystów w Sutherland Springs na południu Teksasu – poinformował na konferencji prasowej gubernator tego stanu, Greg Abbott.
Tragedia miała miejsce w niedziele ok. godz. 11.20 czasu miejscowego (18.20 czasu polskiego).
Ofiary tej najkrwawszej strzelaniny spowodowanej przez pojedynczego osobnika w historii Teksasu miały od 5 do 72 lat – powiedział Abbott, z trudem panując nad swoim głosem. Wśród ofiar śmiertelnych jest 14-letnia córka pastora zboru.
Devin Kelley, który zabił co najmniej 27 osób i zranił wiele innych według relacji naocznych świadków miał ze sobą flagę Antify i po wjesciu do kościoła, miał rzekomo oznajmić, że to „komunistyczna rewolucja „. Potem zaczął strzelać.
Freeman Martin, zastępca dyrektora bezpieczeństwa publicznego stanu Teksas, opisał napastnika jako białego mężczyznę w wieku około dwudziestu lat. Był ubrany całkowicie na czarno, nosił kamizelkę kuloodporną. Jak poinformował Freeman Martin, napastnik był uzbrojony w karabin półautomatyczny marki Ruger.
Po pewnym czasie na ogień napastnika odpowiedział uzbrojony mieszkaniec pobliskiego domu. Kiedy Kelley zaczął uciekać swoim samochodem, mieszkaniec Sutherland Springs ruszył za nim w pościg.
Podczas ucieczki samochód, którym uciekał Kelley, wypadł z szosy i roztrzaskał się na poboczu. W środku znaleziono martwego napastnika.
 Na stronie Devina Kelley’a na Facebooka można było przeczytać , że był ateistą, a jego zainteresowania obejmowały „Prawa obywatelskie i społeczne”. Jego strona zawierała również zdjęcia kilku broni o dużej mocy. Strona Kelley’a na Facebooku została już usunięta.
exi

Zobacz również: