W programie „Frontal 21”, niemieckiej telewizji ujawniono, że  pracownicy socjalni oraz ochroniarze  ośrodków dla uchodźców, zajmują się stręczycielstwem,  w tym także osób nieletnich.
Jeden z ochroniarzy, odpowiedzialny za kilka schronisk, powiedział, że w berlińskich ośrodkach dla uchodźców działa grupa alfonsów, i często są  to strażnicy, którzy nawiązują wstępny kontakt z uchodźcami. Jak mówił szczególnie opłacalny jest seks z mężczyznami: – Zwykle trudnią się tym chłopcy od 16 roku życia w górę, młodsi są drożsi – powiedział. Problem dotyczy też młodych kobiet.

Strażnik w innym ośrodku dla uchodźców przyznał się, że zarabia 20 euro za każde ustawione spotkanie.

Natomiast 20-latek z Afganistanu, ubiegający się o azyl, którego wniosek został odrzucony, wyznał w programie, że ochroniarz zaoferował mu bycie męską prostytutką: – Za seks z kobietą dostaję 30 euro, a niekiedy nawet 40. Wstydzę się tego, co robię, ale muszę zarabiać na życie – wyjaśnił.

Rzecznik rządu niemieckiego Steffen Seibert, komentując  program telewizyjny o prostytucji wśród uchodźców powiedział, że konieczne jest zbadanie tych bardzo poważnych zarzutów dotyczących stręczycielstwa.

edre

Zobacz również: