MINISTER LUKSEMBURGA: Polska i Węgry chcą zniszczyć Europę

2
Kraje, które nie chcą otwierać drzwi muzułmańskim imigrantom i starają się chronić chrześcijaństwo, mogą zniszczyć Europę, twierdzi minister spraw zagranicznych i wicepremier Luksemburga.
Jean Asselborn, stwierdził tak w wywiadzie dla niemieckojęzycznej gazety Tiroler Tageszeitung, która jest wydawana w Austrii. Zapytany o swoje przemyślenia na temat krajów Europy Środkowej, które są przeciwko próbom wprowadzenia przez UE obowiązkowych kontyngentów imigracyjnych w całym bloku, 68-latek oświadczył: „Kraje, które nie chcą otwierać drzwi uchodźcom z południa, którzy mówią po arabsku i są Muzułmanin, ignorują wartości Unii Europejskiej, i chcą zniszczyć Europę”.
Asselborn podkreślił, że UE jest „projektem opartym na wartościach”, ignorowanych przez Węgry, Polskę i inne państwa członkowskich, które nie chcę akceptować przydziałów migrantów: „To jest coś, co może zniszczyć Europę” – dodał.
Zapytany o swoje przemyślenia na temat sukcesów partii antymigracyjnych w Czechach, Austrii, a nawet w mniejszym stopniu w Niemczech, Asselborn powiedział: „Jeśli ktoś ma ochotę chronić chrześcijaństwo przed islamem, a tym samym zamknąć granice i nie dopuścić do Europy nikogo innego. To powinniśmy nazywać to ekstremizmem. A ci, którzy wierzą w Europę muszą z tym walczyć”.
Asselborn na stanowiska wicepremiera i ministra spraw zagranicznych powołał jeszcze w 2004 roku Jean-Claude Juncker. Obie funkcje Jean Asselborn utrzymał także po kolejnych wyborach w 2009. W 2013 pozostał w nowo powołanym rządzie demokratów, socjalistów i chadeków jako minister spraw zagranicznych, polityki imigracyjnej i azylowej. Był też przewodniczącym Robotniczej Partii Socjalistycznej Luksemburga.
ozi

2 KOMENTARZE

  1. Jean Asselborn – did you really think that Christian country will change to Islam?! You must be out of your mind if you have any mind?!!! As a European, how do you think?! Are you Muslim? If you are, did you bring to your home any Muslims. Are you not concern about your family?! This is not emigration, but it is an invasion of Islam on Europe. In 10-20 years from now they will give you choice; 1. change to the Koran or be shorter of head!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ