Egipski prawnik Nabihal-Wahsh stwierdził w programie telewizyjnym, że „obowiązkiem patriotycznym” mężczyzn jest gwałcenie dziewczyn, które noszą obcisłe dżinsy.
 – Czy jesteś szczęśliwy, gdy widzisz dziewczynę, która idzie ulicą, w opitych spodniach na pośladkach połową? Uważam, że gdy dziewczyna chodzi tak ubrana, to patriotycznym obowiązkiem jest jej molestowanie i zgwałcenie jej. – oznajmił.
Ta wypowiedź wywołała oburzenie nie tylko w telewizyjnym studio.

Ta uwaga pojawiła się podczas debaty nad projektem ustawy o prostytucji. Egipska Krajowa Rada Kobiet planuje teraz złożyć skargę przeciwko prawnikowi i kanałowi telewizyjnemu, który ją wyemitował.
Rada wezwała też media, aby nie zapraszać tak kontrowersyjnych postaci, którzy wypowiadają się na temat podżegania do przemocy wobec kobiet.
Badania przeprowadzone przez egipski ośrodek ds. Praw kobiet w wykazały, że 83 procent kobiet twierdzi, że były molestowane seksualnie, wiele z nich kilka razy dziennie, a 62 procent mężczyzn przyznało się do nękania kobiet. Jednak uważa się, że odsetek prześladowanych kobiet jest znacznie wyższy.
exi

Zobacz również: