Nagrałem dziś rano, krótki film przedstawiający innowacyjne rozwiązanie technologiczne w celu zapobiegania atakom terrorystycznym- napisał autor filmiku.

Birmingham przygotowuje się do otwarcia kiermaszu świątecznego, wskutek czego postawione zostały betonowe zapory, aby uniemożliwić potencjalnym terrorystom wjechanie z impetem w ludzi- tak usłyszałem w radiu. Na serio. Jak wiadomo, kiermasze czy też inne skupiska ludzi są łatwym celem- komentuje autor.

Tak jak to było w Berlinie, gdzie jedną z ofiar był Nasz rodak, oraz w Nicei gdzie zginęły dwie Polki (z tego co pamiętam). Ktoś na pewno powie, że to świetny pomysł z tymi barierami i ograniczeniami. Poniekąd może mieć rację, niemniej jednak, nie tak powinna wyglądać walka z terroryzmem moim zdaniem. To oni nas powinni się bać, nie na odwrót. Powinni bać się konsekwencji, gdzie często ich nie ma, bądź są znikome. Nam nie trzeba betonowych zapór, a brak przyzwolenia na swawole i jurysdykcje ekstremistów. Bariery to powinny być już dawno ustawione, ale w polityce europejskich krajów i mentalnie w głowach ekstremistów. Mamy przykład po zamachu w Manchesterze, że nie cofną sie przed niczym… dokonując bestialskiego ataku na dzieci! Nie nawołuję do agresji ani temu podobnych rzeczy. Tylko do szerszego otwarcia oczu- napisał autor nagrania pod filmem.

Zobacz również: