Najnowsze statystyki przestępstw dokonanych w latach 2012-2017 pokazują, że imigranci są rekordzistami pod względem ilości popełnianych  przestępstw seksualnych.
W styczniu tego roku były minister ds. migracji Morgan Johansson (socjaldemokrata) poinformował, że rząd nie zamierza zlecić opracowania nowych danych statystycznych dotyczących pochodzenia przestępców. Od poprzedniego takiego opracowania minęło bowiem 10 lat, a demografia Szwecji uległa drastycznej zmianie.
– Niechęć rządu do przyswojenia oficjalnych statystyk zachęciła mnie do ich opracowania – stwierdził Morgan Johansson .
Badanie dotyczy prawie wszystkich wyroków skazujących za nadużycia seksualne w latach 2012-2017. Niemniej jednak nie ma danych z sądów okręgowych Haparanda i Norrtälje, ponieważ według autora odmówiono mu tam współpracy. W sumie  przeanalizowano 60 tysięcy wyroków sądowych, a sam raport ma 80 stron.
Badania wykazują między innymi, że osoby z obcym pochodzeniem popełniły 95,6 procenta gwałtów. Szwecja zajmuje czwarte miejsce – po Afganistanie, Iraku i Somalii – na świecie pod względem gwałtów.
Najwięcej gwałcicieli stanowią w Szwecji: Algierczycy, Afgańczycy, Tunezyjczycy, Marokańczycy i Palestyńczycy. Badanie pokazuje również, że ofiarami gwałtów są głównie Szwedki, a bardzo rzadko inne cudzoziemki. Najczęściej do gwałtów dochodzi w Ystad, Eksjö i Uppsala, Göteborgu, Sztokholmie i Malmö.
es

Zobacz również: