83044926 - japanese ramen soup with tofu and egg on dark stone background. miso soup with ramen noodles and tofu in ceramic bowl, asian traditional food.
3,5 l wody, 1 pęczek włoszczyzny, 4 udka z kaczki, 3 ząbki czosnku, 2-3 cząstki świeżego imbiru sól i sos sojowy do smaku, 250 g makaronu chińskiego, 1 pęczek szalotki ze szczypiorkiem, 150 g sera morskiego MSM Mońki, 1 papryczka chili, 3 jajka ugotowane na twardo
Włoszczyznę obrać, udka z kaczki umyć i wszystko włożyć do garnka oraz zalać zimną wodą. Doprawić solą, sosem sojowym i gotować na bardzo wolnym ogniu do momentu, aż mięso będzie miękkie. W połowie gotowania dodać obrany i grubo pokrojony czosnek oraz imbir. Mięso oddzielić od kości, pokroić razem z warzywami w cząstki i wyłożyć do miseczek. Wyłożyć również świeżo ugotowany i gorący makaron, grubo pokrojoną szalotkę ze szczypiorem i cienkie plasterki papryki chili. W każdej miseczce umieścić także po połówce jajka. Całość zalać wrzącym rosołem. Na koniec do miseczek z rosołem włożyć pokrojony w grubą kostkę ser morski. Smacznego!

Zobacz również: