Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie  i zatrzymanie mężczyzny,  podejrzanego o oszustwo na szkodę jednego z chrzanowskich serwisów komputerowych.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna,  rozmawiając z przedstawicielem serwisu, zaoferował zniżkę menadżerską,  podczas dokonania zakupu sprzętu elektronicznego w jednym z marketów  na terenie Oświęcimia.  Pokrzywdzony zainteresował się ofertą. Aby odebrać sprzęt  umówił się z mężczyzną na parkingu przed wybranym sklepem. Wręczył mu kilka tysięcy złotych przeznaczonych   na zakup dysków komputerowych, telefonów oraz  pendriv’ów, a następnie czekał, aż ten wróci ze sprzętem. Oszust wszedł do sklepu, ale po chwili wyszedł niezauważony i zniknął  z gotówką.

Policjanci prowadzący postępowanie zabezpieczyli  monitoring,  na którym utrwalony został wizerunek podejrzanego.  Poszukiwany mężczyzna jest wzrostu około 180 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie, ubrany elegancko, w koszulę koloru jasnego i spodnie jeans.

W związku z powyższym, policjanci apelują do osób, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach z monitoringu, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 847 52 80 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997. Zapewniamy anonimowość.

Zobacz również: