George H.W. Bush, były prezydent USA, oskarżony o molestowanie seksualne przez aktorkę Heather Lind. 93-letni Bush za pośrednictwem swojego rzecznika złożył wyrazy ubolewania i przekazał swoją interpretację incydentu.

34-letnia Lind napisała na Instagramie, że obserwując H.W. Busha, który niedawno wziął udział wraz z czterema innymi byłymi prezydentami w koncercie charytatywnym, przypomniała sobie incydent z 2014 r. Kiedy to w czasie imprezy promocyjnej, w której wzięła udział razem H.W. Bushem, miał on zachować się wobec niej niestosownie.
„Nie podał mi ręki, dotykał mnie z tyłu ze swojego fotela na kołach i opowiedział mi nieprzyzwoity żart. Jego żona Barbara Bush stała obok. Później podczas sesji zdjęciowej dotknął mnie znowu” – napisała Lind.
Rzecznik byłego prezydenta Jim McGrath opublikował oświadczenie, w którym starał się wyjaśnić, iż postępowanie Busha było po prostu podyktowane chęcią wprowadzenia lżejszej atmosfery i ułatwienia kontaktów z nim osobom, które mogłyby czuć się skrępowane jego niepełnosprawnością.
źródło. rp.pl

 

Zobacz również: