Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło nową witrynę internetową mającą na celu zniechęcenie migrantów zarobkowych do Niemiec.
#Rumours about Germany ma rozwiać mity o kraju często rozprzestrzeniane przez przemytników, aby nakręcać swoją działalność.
Na stronie można m.in. przeczytać, że „ci, którzy wjeżdżają do Niemiec nielegalnie nie będą mogli dostać pracy” a także, że „rząd niemiecki nie zapewnia pracy uchodźcom”. Strona internetowa mówi również, że w przeciwieństwie do błędnych informacji rozpowszechnianych przez handlarzy nielegalnych imigrantów Niemcy nie zapewniają „powitalnej wypłaty” w wysokości 2000 euro. Ze strony można dowiedzieć się również, że imigranci nie dostaną domów na własność, jeśli przybędą do Niemiec.
„W rzeczywistości znalezienie miejsca zamieszkania stało się w Niemczech coraz trudniejsze, zwłaszcza w dużych miastach. Należy również pamiętać, że nie możesz swobodnie wybierać miejsca, gdzie mieszkasz. Może się także zdarzyć, że będziesz musiał pozostać w odległych miejscach, w których nikt nie rozumie Twojego języka”- czytamy w tekstach na nowym portalu.
Ponadto imigranci zostali poinformowani przy pomocy nowej witryny, że zostaną „usunięci siłą”, jeśli ich wniosek zostanie odrzucony. Witryna jest dostępna w języku arabskim, niemieckim, angielskim i francuskim i była reklamowana na plakatach w Afganistanie, Pakistanie i Północnej i Afryce Zachodniej.
mb

Zobacz również: