-W ciągu kilku lat na islamskich przedmieściach Paryża imigranci będą przestrzegać własnego zestawu zasad, będą mieli własne prawa, własne zasady, a może nawet własną policję- powiedział dla RT Alexandre Mendel, autor książki „Partition”.

Europa stanęła przed problemem wobec dużej liczby migrantów pochodzących z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Dziś wiele osób obawia się o islamizację Europy i nieudolność asymilacji muzułmanów w nowych krajach.

RT spotkał się z pisarzem Aleksandrem Mendelem, którego nowa książka „Partition” opowiada o braku integracji muzułmanów we Francji i opisuje obecną sytuację w tym kraju.

Według autora, w ciągu 20-30 lat Francja całkowicie porzuci swoje zasady oraz ideały. Jesteśmy całkowicie ślepi na tego rodzaju małe sygnały, mówiące o tym, że niektóre części Francji stały się już zislamizowane. Gdybyśmy nie negocjowali z islamistami i od razu się im sprzeciwili, prawdopodobnie nie mielibyśmy tak wielu ataków we Francji. Dlatego dziś jest tak ważne, aby nie być ślepym i mówić prawdę- powiedział Mendel.

Jak mówi autor książki, integracja zakończyła się niepowodzeniem we Francji, ale nie tylko we Francji – w wielu innych krajach. Dzisiaj można być Francuzem, uzyskać obywatelstwo francuskie, nawet nie mówiąc po francusku i nie żyjąc tak jak Francuzi. Francja nie jest nowym krajem imigracyjnym – ma bardzo długą historię imigracji. W latach dwudziestych ludzie przybyli do Francji z całej Europy – z Polski, z Rosji, z Armenii, Włoch i nie było problemu integracji. Pojawił się on teraz.  W ciągu najbliższych 10-20 lat Francja stanie się nowym Libanem

mb

Zobacz również: