Szejk Taleb al-Khozaei, kaznodzieja z Iranu, instruował wiernych podczas kazania w meczecie w Sydney,  jak należy bić żonę. Duchowny wygłosił szokujące kazanie, które było transmitowane na żywo, propagujące przemoc domową.

17 października, wizytując meczet Hussainayet Ale Yassin w Sefton, w zachodnim rejonie Sydney, islamski kaznodzieja powiedział, że mąż może bić swoją żonę, jeśli nie pozostawia na niej żadnych krwawych lub sinych śladów. Szejk Taleb al-Khozaei, w kazaniu w języku arabskim powiedział, że dopuszczalne jest, aby mężowie „w ostateczności” lekko pobili swoje żony.

Odsyłając do wersetu 4.34 Koranu, Szejk al-Khozaei powiedział, że mężowie mogą bić swoje żony, jeśli były one nieposłuszne: „Musi pobić ją tylko na tyle, aby mogła dojść do domu, jeśli wyjdzie z niego(…) Musi pobić ją w taki sposób, aby nie miała czerwonej lub ciemnej skóry„. – cytował koran.

Następnie zaczął wyjaśniać, jak jeszcze mężowie mogą ukarać swoje żony: „Dobrą metodą jest zignorowanie kobiety w sypialni, odwracając się do niej w nocy lub spania w innym miejscu. Kobieta ma zaszczyt spać z tobą, dlatego porzucając ją, upokarzasz ją, czuje wtedy, że popełniła błąd, nie służąc prawom męża”.- mówił kaznodzieja.

Szejk dodał, że w „ostateczności” można żonę zbić, ale tylko według powyższych jego wskazówek: – Islam nie jest religią przemocy. – stwierdził – Bicie, jest czynnikiem wychowania a nie zemsty.

ses

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Zobacz również: