Afera seksualna, która wstrząsa od wielu dni Hollywood, znajduje niespodziewany oddźwięk.  Oto brytyjski serwis informacyjny, Independent twierdzi, że tylko islam może zapobiec przemocy wobec kobiet.

„Harvey Weinstein, to kolejny przypadek wpływowego mężczyzny nadużywającego kobiet. Ponieważ żyjemy w społeczeństwie, które pozwalana to, ale możemy to zmienić” – pisze Qasim Rashid, amerykański prawnik stronie internetowej gazety, której niezależność została zakwestionowana po tym jak kluczowe udziały w niej kupił Sultan Muhammad Abuljadayela.

Muzułmański prawnik oświadcza, że „rak nadużyć seksualnych wobec kobiet, który widzimy w większości chrześcijańskiej w Ameryki, jest powszechny”.

Rashid, potępia amerykański system wymiaru sprawiedliwości, jako nieskuteczny w walce z przemocą seksualną.  Aby uniknąć przemocy wobec kobiet, zdaniem Rashida USA i inne kraje muszą przyjąć „sprawdzony model islamu, który powstrzyma to szaleństwo i ponownie doprowadzi do równość płci w Ameryce i na świecie”.

Według Rashida, Koran „ustanawia mężczyzn i kobiety jako równe istoty”, a wersety z muzułmańskiej księgi świętej nakłaniają zwolenników islamu do zachowywania się w taki sposób, że kobiety nigdy nie są krzywdzone lub wykorzystywane.

Wskazując na islamski chustę, pisze: „To mężczyźni nakazują nigdy nie gapić się na kobiety, a zamiast tego chronić ich ciał i czystość, niezależnie od tego, jak kobiety decydują się ubierać – zapobiegając nadużywaniu seksualnemu”.

Po chwili podaje kolejny przykład wyższości islamu: „Koran zobowiązuje mężczyzn do zapewnienia każdej kobiecie wszelkich potrzeb finansowych, a jednocześnie utrzymuje, że cokolwiek zarabia kobieta, to  jest to tylko  samej. Dzięki czemu  zapobiega się nadużyciom finansowym”.

Rashid, zapomina jednak wspomnieć o szerzącej się przemocy wobec kobiet w świecie islamu, atakach seksualnych migrantów w Europie oraz muzułmańskich gangach gwałciciel i pedofilów w Wielkiej Brytanii.

exi

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

Zobacz również: