Poznali się na Facebooku i tam zaczął się ich romans. Zamiast pisania do siebie czułych wyznań licytowali się, które z nich jest bardziej radykalne. Madihah Taheer i jej mąż Ummariyat Mirza, oboje 21-latkowie z Birmingham, są oskarżeni o planowanie  akcji terrorystycznych. Para była cały monitorowana w mediach społecznościowych.
Sędzia przeczytał serię tekstów, jakie między sobą wymieniali, gdy ich romans rozkwitał. W jednym z nich Mirza stwierdził: „Jestem bardziej radykalny niż ty. Przedstawiłem cię ISIS,  a ty jesteś moją uczennicą. Pamiętaj, kto przywiódł cię do tej organizacji„.
Pewno dnia Taheer napisała: „Czy możemy wziąć ślub już wkrótce. Chcę, żebyś zabił dla  mnie niewiernych, mam ich listę”. Odpowiedział jej: „W dzień ślubu zabiję ich wszystkich. Daj mi listę, jedyna rzeczą, która mnie dziś przed tym powstrzymuje  to fakt, że nie jestem żonaty”.  Ona napisała: „Lool, nie nakręcaj się tak”.
 Mirza wyjaśnił: „To jest moje marzenie. To będzie mój prezent ślubny dla ciebie. Zabiję niewiernych szybko i brutalnie. Chcę, żebyś mi kupiła nóż”.
Para pobrał się w kwietniu 2016 roku i Taheer  była w siódmym miesiącu ciąży, gdy do ich domu wkroczyła policja.
Nie byłoby tej wizyty, gdyby po ślubie nie wrócili do tematu noża. Gdy on chciał wydać 300 funtów na nóż, ona skarżyła się, że mają rachunki do opłacenia  i muszą kupić ubranka dla swojego dziecka. Ot, typowe rozmowy małżeńskie. Czy kupić ubrania dla dziecka, czy nóż aby zabijać niewiernych.
– Musisz być rozsądny i myśleć o rodzinie – tłumaczyła żona mężowi –  Czy nie możesz zabijać  ożem kuchennym? Czy musi to być jakiś cud techniki?
To nie jest moja fantazja. Przysięgam, tak się robi – odparła Mirza.
Uległa mu i zapłaciła 275 funtów za specjalny tors  do trenowania ciosów nożem oraz 120 funtów za nóż Cold Steel Leatherneck. Wszystko  to dla swojego ukochanego męża, aby mógł spełnić ślubną obietnicę.
Prokurator John McGuinness stwierdził w sądzie: – Zarzut polega, że zamierzali popełnić akty terrorystyczne w Wielkiej Brytanii i przygotowali się do przeprowadzenia tego planu. Mirza prowadził badania internetowe dotyczące potencjalnych celów i ofiar aktów terrorystycznych oraz sposobów popełniania takich czynów. Zakupił też nóż treningowy, a następnie prawdziwy nóż do zabijania.
Prokuratura dodał, że Madiha Taheer zamierzała pomagać mężowi w popełnianiu aktów terroryzmu w Wielkiej Brytanii. Ona jednak temu zarzutowi zaprzecza.
Ich proces trwa.
uzi

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

Zobacz również: