Nestlé usuwa krzyż z opakowań w imię tolerancji i różnorodności

0
Po Lidlu i Lipotnie przyszła kolei na Nestlé. Firma  usuwa krzyż  opakowań jogurtu. Nestlé usunął wizerunek chrześcijańskiego krzyża ze zdjęcia  cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego na greckiej wyspie Santorini.
Charakterystyczne niebieskie kopuły świątyni oraz stojącej obok dzwonnicy, wieńczące budowle ze śnieżnobiałych wapiennych kamieni, znakomicie współgrają z błękitem Morza Egejskiego oraz ukazanym na dalszym planie fragmentem górzystego lądu. Nie trzeba przypominać, że zgodnie ze wschodniochrześcijańską tradycją na szczycie każdej kopuły oraz dzwonnicy widnieje krzyż, w tym wypadku w kolorze białym lub szarym.

Tymczasem Nestlé wyeliminowało krzyż, największa na świecie firma zajmująca się sprzedażą napojów, poszła śladem  Lidla, który pierwszy usunął krzyż z cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego . Uzasadniając swoją decyzję, Lidl stwierdził, że „może szkodzić wrażliwości wyznawców innych religii”.
Rzecznik firmy dodał wówczas: „:Jesteśmy firmą, która szanuje różnorodność, i to wyjaśnia projekt tego opakowania”.
Ironią oczywiście jest fakt, że usunięcie krzyża jest niszczeniem różnorodności, i odmową uznania znaczenia historycznego, kulturowego i religijnego tego symbolu. Firma faktycznie walczy z wykluczeniem, wykluczając symbolikę chrześcijańską.
Usunięcie przez Nestlé krzyża jest zaledwie ostatnim przykładem prób usuwania  symboli chrześcijańskich, w imię tolerancji i różnorodności.
us

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ