WIELKA BRYTANIA: Praca w policji nie dla białych, heteroseksualnych mężczyzn

1
fot. met.police.uk
Brytyjska policja przeprowadziła rekrutację kandydatów do drogówki, która miała znamiona rasistowskiej oraz dyskryminującej  ze względu na płeć i orientację seksualną.
Nabór był prowadzony między innymi w Londynie, Manchesterze i Birmingham. W procesie rekrutacyjnym już na wstępie odrzucano białych mężczyzn.  – informuje The Metro.
– Poszukujemy  jedynie kandydatów wśród kobiet oraz mniejszości etnicznych i seksualnych. Nie potrzebujemy białych, heteroseksualnych  mężczyzn – poinformował jeden   oficerów prowadzących nabór.
Wielu kandydatów aplikujących do policji odchodziło z niczym: –  Jestem białym, heteroseksualnym facetem, służyłem też w armii. Nie rozumiem, jak w 2017 roku służba publiczna może popierać taką dyskryminację i nierówność? – mówił gazecie The Metro jeden z kandydatów, wyraźnie zdenerwowany dyskryminacją ze względu na rasę i płeć.
Dyskryminowanie osób ubiegających się o pracę ze względu na rasę lub płeć jest w Wielkiej Brytanii niezgodne z prawem. Jednak tak zwane przepisy dotyczące „pozytywnych działań”, zawarte w ustawie o równości w 2010 roku, dają pracodawcom wiele możliwości kierowania ofert pracy do osób i grup znajdujących  się w niekorzystnych sytuacjach. I z tego prawa skorzystała brytyjska policja.

exi

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ