Pakistan podtrzymuje prawo do pedofilii. Indie zakazują małżeństw z dziećmi

0
Senat pakistański  odrzucił projekt ustawy o zakazie małżeństw z dziećmi w środę, uznając ja za nie islamską.   Senat skierował projekt do Rady Islamskiej Ideologii, która ma dokonać w nim poprawek.
Tymczasem prezydent Rehman Malik skomentował projekt ustawy, twierdząc, że żadne prawo nie zostanie zatwierdzone wbrew islamskim nakazom: – Nie możemy podnieść  wieku małżeńskiego, gdyż wiek dozwolony w islamie musi być przestrzegany – zaznaczył. A ten jak wiadomo wynosi 9 lat!
Natomiast Sąd Najwyższy Indii wyeliminował lukę w prawie, która pozwalała mężczyznom na seks z dziewczętami w wieku 15 lat i niższym, pod warunkiem, że byli małżeństwem. Oznaczało to, że chłopcy w wieku 17 lat byli ścigani za uprawianie seksu z dziewczętami w swoim wieku, podczas gdy starsi mężczyźni unikali zarzutów ponieważ byli żonaci  z nastolatkami.
Przełomowe orzeczenie usunęło ten  wyjątek, i teraz seks z dziewczyną poniżej 18 roku życia jest nielegalny dla wszystkich.
– Udało nam się zharmonizować system prawodawstwa dotyczącego dzieci – powiedziała o tej  decyzji Madan Lokur, sędzia Sądu Najwyższego.
Według niedawny spisu ludności w  Indiach blisko 12 milionów dzieci w wieku poniżej 10 lat jest zamężnych! Wśród nich jest aż 5,4 miliona analfabetów, a 80 procent to dziewczynki. W latach 2008 – 2014, około 47 procent dziewcząt w tym kraju wyszło za mąż przed 18 urodzinami. Zdaniem UNICEF, blisko 20 procent było w wieku powyżej 15 lat .
– Jesteśmy głęboko przekonani, że ta decyzja Sądu Najwyższego będzie miała wpływ na małżeństwa dzieci – mówi Jagmati Sangwan, działaczka kobieca z Indii.
Sąd Sądu Najwyższego orzekł jednak, że odmówił wydania orzeczenia w sprawie zakwestionowania prawa do gwałtu małżeńskiego.
Indie nie uznają gwałtu małżeńskiego za przestępstwo. Pomimo wielokrotnych starań podejmowanych przez organizacje kobiece, aby uzna to za nielegalne.
Gwałt małżeński w Indiach zjawiskiem powszechnym.
MAC

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ