Hasan Alkhabbaz, 22-letni syryjski uchodźca, ma wyjątkowe upodobanie do przemocy seksualnej. Do tej pory przyznał się do sześciu ataków na kobiety. Co jego zdaniem jest efektem  traumatycznych zaburzeń stresowych. Wygląda na to, że brytyjski wymiar sprawiedliwości może uwierzyć w tę teorię.

Syryjski uchodźca  zaatakował seksualnie sześć kobiet w Londynie, w  zaledwie miesiąc po przyznaniu azylu w Wielkiej Brytanii. Zrobił to do 14 listopada 2016 roku do 3 marca 2017 roku. Zwykle czaił się w podziemiach stacji  metra Paddington. Polował tam na młode samotne kobiety, którym szybko wkładał rękę w majtki, podnosił do  góry ich spódnice itp.

Syryjczyk już w maju otrzymał wyrok w zawieszeniu (!) z powodu podobnego przestępstwa popełnionego 5 marca 2017 roku, Podczas gdy policja prowadziła śledztwo w sprawie jego wcześniejszych napaści seksualnych. Co nie przeszkodziło w zwolnieniu go 15 sierpnia  za kaucją. Co też Hasann chciał skwapliwie wykorzystać, wybierając się na egzotyczna wycieczkę.  8 wrześnie  Alkhabbaz został aresztowany na lotnisku Heathrow za próbę ucieczki z Wielkiej Brytanii. Próbował  polecieć do Egiptu z zamiarem udania się dalej do Sudanu.

Był w posiadaniu syryjskiego paszportu, który został wydany 21 sierpnia – sześć dni po tym jak został zwolniony z aresztu. Prokurator Brett Weaver stwierdził, że uchodźca został tymczasowo aresztowany do czasu wydania wyroku przez sąd, gdyż złamał warunku kaucji.

Co prawda Alkhabbaz przyznał się do sześciu przypadków molestowania kobiet, ale sędzia uznał, że konieczna jest jego ocena psychiatryczna.  Bowiem jak twierdzi  adwokat Kenneth Newman, jego  klient uciekając z ogarniętej konfliktem  Syrii przeżył silną traumę i ma zaburzenia psychizm, które rzutują na jego zachowanie. To wojenne doświadczenie doprowadziło Alkhabbaza molestowania kobiet, co jest efektem jego lęków – tak to sobie tłumaczą.

Proces Alkhabbaza został zresztą opóźniony, ponieważ twierdził on, że nie potrafi mówić po angielsku, zatem potrzebny był tłumacz.

Wyrok ma zapaść 8 listopada, po dostarczeniu wyników badań psychiatrycznych.

er

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

Zobacz również: