Wirus „czarnej śmierci” może zabić miliony ludzi na świecie! Już jest w Afryce

0
Alexander Joe, AP

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że w Afryce pojawiła się  ​​nowa epidemia „czarnej śmierci”, która podobnie jak kiedyś dżuma może zabić miliony ludzi nie tylko w Afryce. WHO, która współpracuje z Ministerstwem Zdrowia Madagaskaru, stwierdziła, że już ponad ​​300 osób zostało  zarażonych chorobą.

Jak donosi portal express.co.uk, urzędnik WHO powiedział: – Ryzyko rozprzestrzeniania się choroby jest bardzo wysokie na poziomie krajowym. Ponieważ  obecnie ogniska choroby są w kilku miastach,  a to dopiero początek epidemii.
Śmiertelność w przypadku „czarnej śmierci” wynosi od 30 do 100 procent, jeśli choroba nie jest leczona. Zaś wirus jest przenoszony w powietrzu, co utrudnia kontrolę. WHO opisuje chorobę, jako „najgorszą i najszybszą formę plagi”.

Pojawiają się też teorie spiskowe, że nowy wirus jest dziełem amerykańskich koncernów farmaceutycznych, które na razie testują go oraz leki na niego w Afryce. Wkrótce ma pojawić się w Europie i w innych częściach globu.

Tymczasem na walkę z epidemią przeznaczono prawie 1,2 miliona dawek antybiotyków oraz 11 miliardów dolarów na finansowanie działań medycznych w Afryce.

Dr Charlotte Ndiaye, przedstawiciel WHO w Madagaskarze, powiedziała: Choroba jest uleczalna jeśli zostanie wykryta w porę. Nasze zespoły pracują nad tym, aby wszyscy narażeni na ryzyko mieli dostęp do ochrony i leczenia. Im szybciej działamy, tym więcej osób ratujemy.

W odpowiedzi na zagrożenie, rząd Madagaskaru zamknął instytucje publiczne, w tym szkoły i uniwersytety. Zakazano również dużych publicznych spotkań, w tym koncertów i imprez sportowych.

Wdrożono natomiast ekipy do ​​rozpylania w budynków środków  w celu zwalczania pcheł i gryzoni, które błyskawicznie przenoszą wirus.

Osoby zarażone mają objawy „grypopodobne”: nagłą  gorączkę, dreszcze, ból głowy i ciała, osłabienie, wymioty i nudności.

ezi

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ