Algierski milioner prowokuje policję maską i życzy Austriakom „Szczęśliwego Halloween”

0

Rachid Nekkaz, algierski milioner i działacz polityczny, został aresztowany przez policję w stolicy Austrii za noszenie maski. Co jest  naruszeniem wprowadzonego 1 października prawa zabraniającego zakrywania twarzy m.in. przez islamskie burki.

W niedzielę w Wiedniu Nekkaz oznajmił, że protestuje przeciwko zakazom obejmującym burki. Swój protest rozpoczął na Minoritenplatz,  obok biura Ministra Spraw Zagranicznych Sebastiana Kurza. Nekkaz celowo wybrał tę lokalizację, gdyż obecny lider partii austriackiej Partii Ludowej był głównym zwolennikiem zakazu noszenia burek i nikabów.

Nekkaz pojawił się w masce niczym na Halloween,  z doklejonym do niej zdjęciem ministra Kurza i kilkoma banknotami euro.

Milioner stwierdził, że chce życzyć Austriakom „Szczęśliwego  Halloween” i jest skłonny zapłacić grzywnę w wysokości 150 euro za zakrycie twarzy w miejscu publicznym.
Milioner z Algierii stał się sławny, gdy  zaczął płacić grzywny za muzułmańskie kobiety noszące burki, nikaby lub burkini w krajach, gdzie jest to zakazane. Podobne deklaracje złożył wcześniej wobec muzułmanek w Austrii.

AUSTRIA: Wchodzi zakaz zakrywania twarzy. Algierski milioner deklaruje płacenie grzywien za jego łamanie

Na pytanie austriackiego dziennikarza, ile zapłacił już grzywien w związku z austriackim zakazem, powiedział, że dotąd żadnej.
Po kilku minutach odpowiadania na pytania dziennikarzy, interweniowała policja, zwracając Algierczykowi uwagę, że zakrycie twarzy w miejscu publicznym jest nielegalne. Na co Nekkaz  odpowiedział, że chętnie zapłaci grzywnę. Został jednak  zatrzymany i przewieziony na komisariat. Gdyż, jak stwierdzili policjanci, grzywny nie można zapłacić w środku tłumu.

W zeszłym tygodniu, w związku  z zakazem zasłaniania twarzy, doszło do pierwszego poważnego incydentu, gdy nauczycielka w Wiedniu poinformowała 17-letnią muzułmankę, że musi zdjąć z tworzy burkę. Nastolatka fizycznie zaatakowała kobietę i powiedział, że prawo jej nie dotyczy. Później została aresztowana przez policję za czynną napaść na nauczycielkę.

Dotychczas było już co najmniej kilkadziesiąt przypadków łamania prawa przez muzułmanki i reakcji policji

jes

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ