Premier Danii obiecał ogólnokrajową walkę z „równoległymi społeczeństwami”, w których migranci żyją poza państwem i nie starają się zintegrować. Jak stwierdził, Dania musi być „szczelnie zamknięty dla imigrantów, którzy chcą żyć na koszt podatników”.

– Dania powinna być otwarta dla tych, którzy mogą i chcą pracować – powiedział Lars Løkke Rasmussen, dodając, że granice Danii „powinny być hermetycznie zapieczętowane dla tych, którzy nie chcą podporządkować się naszym prawom” – podały duńskie  media.

Przemawiając w sobotę, podczas Zgromadzenia Narodowego Venstre Party, premier oznajmił, że chociaż rząd zrobił wiele w zakresie masowej migracji, to kraj musi teraz pracować nad walką z powstawaniem gett, w których mieszkańcy odrzucają wartości duńskie, i nie mają szacunku do demokracji i przestrzegania prawa.

Stwierdzając, że Duńczycy chcą  aby rząd zamknął granice w wyniku problemów spowodowanych masową imigracją z państw trzeciego świata, Rasmussen powiedział, że Dania musi być bardziej selektywna w przyznawaniu obywatelstwa cudzoziemcom.

– W przeszłości wydaliśmy paszporty duńskie niektórym osobom, które nie zachowują się jak Duńczycy –  powiedział premier Danii – Nigdy tak nie powinno być. W przyszłości paszporty wydamy osobom, które zdecydują się być Duńczykami. Musimy zlikwidować równoległe społeczeństwa, gdyż  naraża to nasz kraj na negatywne  zjawiska – zadeklarowała Lars Løkke Rasmussen.

es

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

Zobacz również: