Doktor Jan Kizilhan i Yasmina, czeka ją ponad 20 operacji / fot Twitter
Abu Chiad, z Czeczeni chwali się zabijaniem niewiernych oraz gwałceniem kobiet i dzieci w imię islamu. Bo jak mówi te akty doprowadzą go do nieba. 26-letni Abu Chiad, wraz z żoną i trójką dzieci przyjechał z Czeczeni do Syrii, aby przystąpić do walki, o utworzenie państwa islamskiego. Dziś jest więzieniu, ale nie czuje skruchy.
Codziennie rano Chiad wyjeżdżał z domu, niczym do pracy, aby zabijać i gwałcić. Wieczorem wracał do domu jako kochający ojciec i mąż. Nigdy nie miał najmniejszych wyrzutów sumienia, gdyż dla niego ofiary nie były ludźmi: – Zabijanie ich było dla mnie jak zabicie kurczaka – wyznaje wprost.
Doktor Jan Kizilhan, jest profesorem psychologii pochodzenia kurdyjskiego i specjalistą ds. urazów, który współpracował m.in. z ofiarami w Rwandzie i Kosowie. Wyjechał do Iraku z Michaelem Blumeem, ekspertem ds. mniejszości w Badenii-Wirtembergii, aby pomóc ofiarom ISIS. Ich misją było sprowadzenie kobiet i dzieci do Niemiec w celu leczenia.
Badenia-Wirtembergia, w ciągu trzech lat przeznaczyła na pomoc humanitarną dla społeczności jazydzkiej 107 milionów euro.
Jak mówi dr Jan Kizilhan, mordercy i gwałciciele z ISIS racjonalizują swoje zachowanie poprzez odhumanizowanie ich ofiar. Robią podobnie jak hitlerowcy, którzy usprawiedliwili masową rzeź Żydów w Holocauście.
Kizilhan napisał książkę „Psychologia ISIS”, w której analizuje to dzikie zachowanie. Zostanie ona opublikowana w Niemczech w październiku. Jan Kizilhan zebrał przerażające opowieści 1100 kobiet i dzieci, byłych więzionych ISIS, którzy są obecnie leczeni w Niemczech, a większość z nich znajduje się w Stuttgarcie w Badenii-Witenbergii. Przytaczamy kilka przykładów wstrząsających historii zawartych w książce Jana Kizilhan.
Rinda, jazydzka dziewczynka, miała 10 lat gdy została wraz z matką porwana podczas inwazji ISIS w regionie Sinjar, w sierpniu 2014 roku. Była sprzedawana aż ośmiokrotnie jako niewolnica seksualna! Terroryści gwałcili ją, bili i poddawali ekstremalnym fizycznym i psychicznym nadużyciom. Los jej rodziców nie jest znany.
Większość 400 000 Jazydów, którzy mieszkali w Sinjar, została wysiedlona, ​​wzięta do niewoli lub zabita. Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych w 2014 roku zamordowano 5000 cywilów jazydzkich, zaś kobiety i dzieci wzięto do niewoli. Według najnowszego raportu ONZ, ISIS nadal ma w niewoli blisko 2000 kobiet, głównie Jazydek.
Wiele ofiar nadużyć seksualnych ze strony zboczeńców z ISIS popełniło samobójstwa.
Yasmina, to 16-latka, która była notorycznie gwałcona. Załamana i zdesperowana dziewczyna obawiała się kolejnego gwałtu. Postanowiła zrobić coś co powstrzyma zdegenerowanych islamistów. Zatem obalała się benzyną i podpaliła. Na szczęście przeżyła i obecnie jest w niemieckim szpitalu, gdzie czeka ją ponad 20 operacji.
– Teraz wygląda jak zombie, a dzieci płaczą, kiedy ją widzą – mówi doktor Jan Kizilhan. – Trudno jest przejść obojętnie wobec jej tragedii.
Kizilhan pisze o dzieciach, które nie są już dziećmi: „W jednym przypadku, 9-latka prosiła oprawców z ISSI: Zabierzcie mnie do zgwałcenia, a nie moją siostrę. Proszę was, nie dotykajcie jej, zabierzcie mnie. Więc zabrali ją i jej 6-letnią siostrzyczkę na górę i tam obie zgwałcili”.
Niektóre z dzieci tłumią w sobie wspomnienia o gwałtach – między innymi 12-latka, która twierdziła, że nigdy nie została zgwałcona, mimo że jest w ciąży.
– Yasmina często mnie pyta, jak ISIS może robić tak straszne rzeczy, jak ludzie mogą być tak okrutni? – mówi dr Kizilhan – Zadaję sobie to samo pytanie, dlaczego ludzkość jest wciąż tak zła w XXI wieku?
jes/”ISIS Psychologie”
Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione

 

 

Zobacz również: