CAMBRIDGE: Władze uczelni szokująco witają nowych studentów

Kolegium Cambridge przeprasza za zdjęcie niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz na ulotce powitalnej dla nowych studentów Emmanuel College na Uniwersytecie w Cambridge.

Zdjęcie zostało umieszczone na zaproszeniu studentów na powitalne kazanie w kaplicy kolegium w miniony piątek.

– Nie mam pojęcia, jaki jest cel tego, czy to jakiś dowcip na temat wejścia w życie studenckie? – powiedział jeden ze studentów drugiego roku –  To szokujący pomysł zwłaszcza, że jest tu wielu studentów żydowskich i Polaków.
Dziekan Rev Jeremy Caddick, wyjaśnia, że ulotka nie jest żartem: – Zdjęcie Auschwitz jest tam dlatego, bo część chóru akademickiego wyjechała do Polski. To była wizyta w Auschwitz. I inaugurujące rok akademicki  kazanie odwołuje się do  tego – powiedział. –  W kazaniu jest porównanie Maksymiliana Kolbego, który zdecydował się umrzeć za innego więźnia z Oświęcimia, do  Jezusa Chrystusa.

Jednak później władze uczelni uznały, że umieszczenie na ulotce zdjęcia niemieckiego  obozu  koncentracyjnego było błędem: – Rozumiemy, że fotografia ta może zdenerwować wiele osób i przepraszamy za jej wykorzystanie w sposób, który spowodował niepokój” – powiedział rzecznik kolegium.

es

Zobacz również: