56-letnia Szwajcarka, Barbara Schwager,  stoi w obliczu pobytu w więzienia po tym, jak przemycała 27-letniego Nadeem Akram, swojego pakistańskiego  kochanka.
Kobieta twierdzi, że chce poślubić  znacznie młodszy partnera,  aby uzyskać dla niego  legalny pobyt w Szwajcarii – poinformował szwajcarski dziennik Blick.
Początkowo para została zatrzymana, próbując przekroczyć granicę niemiecko-austriacką i oboje trafili do aresztu. Po pewnym czasie Schwager została wysłana do Szwajcarii do rodzinnego miasta Ettenhausen. Wraz z nią pojechał Akram, który został poinformowany przez władze szwajcarskie, że musi zgłosić się do lokalnego biura migracji w Kantonie Thurgau.
Obawiając się, że Akram zostanie deportowany z powrotem do Pakistanu, Schwager zdecydował się wywieźć swojego młodego kochanka do Włoch, aby uniknąć jego deportacji.
Policja była prawdopodobnie widział o planach pary, ponieważ przed wyjazdem zdecydowali się udzielić wywiadów lokalnym mediom i opowiedzieć swoją „historię miłosną”.
Para obecnie mieszka w Toskanii , i ma jak przyznaje  kobieta ograniczone zasoby finansowe: – Wesele jest możliwe najwcześniej w ciągu sześciu miesięcy. Nie mamy pracy, nie mamy pieniędzy, a Nadeem jest tu nielegalnie –  powiedziała Schwager.
Gdy władze szwajcarskie dowiedziały się, gdzie przebywa Barbara Schwager, wysłały jej wezwanie do zapłacenia kary 950 franków szwajcarskich, w tym 400 franków za promowanie nielegalnej migracji.
Schwager  stwierdziła jednak nie zapłaci grzywny, gdyż ​​nie ma pieniędzy.
Ta sprawa podobna jest do historii w Austrii, gdzie starsze kobiety przywiązują do siebie znacznie młodszych uchodźców uzależniają ich od siebie psychicznie i  finansowo.
edi

Zobacz również: