Sąd Najwyższy w Szwecji nie zgodził się na deportację Afgańczyków skazanych na niewielkie wyroki za zbiorowy gwałt na dwóch szwedzkich dziewczynach. Zdaniem sądu zbrodnie były rzeczywiście „bardzo poważne”, ale „nie na tyle okrutne” aby deportować gwałcicieli. Zatem po odbyciu bardzo krótkiej kary mogą oni pozostać w Szwecji.

Grupa uchodźców zwabiła trzy dziewczynki do mieszkania w Haninge, na południe od Sztokholmu. Tam mężczyźni nakłonili swoje ofiary do picia dużych ilości alkoholu. Gdy jedna z dziewcząt, która miała 16 lat, była już tak pijana, że ​​nie mogła stać na nogach, dwóch mężczyzn zabrało ją do sąsiedniego pokoju i tam wielokrotnie zgwałciło ją. W tym samym czasie jej koleżanka była gwałcona przez innego uchodźcę, w pomieszczeniu obok. – podaje portal friatider.se.

Trzecia nastolatka stała w tym czasie na zewnątrz i groziła wezwaniem policji. Wówczas jeden z gwałcicieli wyszedł i uderzył ją w twarz.

Dowodem w sądzie były m.in. sms-y, jakie wysyłali sobie Omid i Aziz. Pokazują one, jak uchodźcy wpadli w panikę, gdy odkryli, że policja wie o gwałcie: „Na Allaha, cóż za dziwka” – pisał Aziz o dziewczynie, którą gwałcił.

Sąd okręgowy w Södertörn skazał trzech mężczyzn za gwałt na krótkie wyroki więzienia, powołując się na ich młody wiek. Omid twierdził, że ma mniej niż 18 lat i dlatego otrzymał 10 miesięcy odsiadki. Aziz, który twierdził, że miał 18 lat, został skazany na rok, dziesięć miesięcy więzienia. Obaj mieli być deportowani, ale sąd najwyższy uznał to za zbyt srogą karę za tak niewinne przestępstwo.

Trzeci uchodźca został całkowicie uniewinniony ze względu „na brak dowodów technicznych” – jak to określił sąd. Mimo, że znaleziono jego spermę w majtkach dziewczyny, i miała ona okaleczone narządy płciowe.

Mężczyzna ten podczas kilku przesłuchań zaprzeczył aby zgwałcił dziewczynę, twierdził natomiast, że podczas snu miał spontaniczny wytrysk. Sąd mu w to uwierzył, nie dając wiary jego ofierze. I wcale nie dochodził, jak w czasie snu sperma Afgańczyka trafiła do majtek młodej Szwedki.

Dziewczynka ta próbowała potem popełnić samobójstwo nożem kuchennym.

esu

Zobacz również: