Brutal: Life in North KoreaÕs prison camps

Według ONZ władze północnokoreańskie torturują dzieci za czyny popełnione przez ich rodziców. Są one również wykorzystywane do ciężkich fizycznych prac.

Te szokujące informacje pojawiają się w miarę jak rośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim. ONZ wezwała niedawno Pyongjanga do zaprzestania pracy dzieci w rolnictwie, górnictwie i budownictwie oraz dyskryminowania młodzieży za przestępstwa swoich rodziców.

Komitet ONZ ds. Praw Dziecka nazwał te działania „ideologiczną indoktrynacją”. Członek Komitetu Kirsten Sandberg powiedziała: – Mamy doniesienia, które są wiarygodne, że dzieci są torturowane lub narażone na złe traktowanie przez władze w różnych okolicznościach. Mamy również doniesienia o przemocy wobec dzieci w aresztach. 

ONZ twierdzi, że ma raporty o dyskryminacji dzieci ze względu na ich statusu społeczny i poglądów polityczne ich rodziców.

Sandberg powiedziała też, że ​​Korea Północna ma poważny problem z żywieniem: – Jest to również poważną przyczyną śmiertelności dzieci, a także ich matek.

Według ONZ, dzieci są zobowiązane do wolontariatu w ciągu dnia, muszą pracować w gospodarstwach rolnych, kopalniach, naprawiać tory, uczestniczyć w budownictwie oraz zalesianiu.

ONZ wezwała także Koreę Północną do umożliwienia dzieciom swobody wypowiedzi, w tym dostępu do Internetu.

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna poinformowała w zeszłym miesiącu, że międzynarodowe sankcje nałożone na nią – ze względu na programy jądrowe i balistyczne – będą stanowić zagrożenie dla przetrwania północnokoreańskich dzieci.

ers

Zobacz również: