Brytyjskie uczelnie przeprowadziły 110 wydarzeń z udziałem ekstremistycznych mówców w ostatnim roku akademickim, a najwyższy odsetek miał miejsce w instytucjach londyńskich – stwierdził raport.

Ekstremistyczne wykłady zostały w dużej mierze zorganizowane przez społeczeństwo islamskie. Autorzy raportu The Henry Jackson Society, twierdzą, iż pomimo opinii premier Theresy May, uczelnie nadal pozostają zagrożone przez ekstremistów, którzy promują swoje przesłania.

Wykłady usłyszeli m.in uczniowie z najlepszych instytucji, w tym z Oxfordu, Bath, Warwick i Manchesteru. Londyn był natomiast regionem z największą liczbą tego typu wydarzeń- odbyło się ich tam 43. W większości przypadków nie podjęto żadnych starań, aby kwestionować lub wyważać prezentowane poglądy.

Richard Black- autor raportu, stwierdził: -Teraz konieczne jest podjęcie kroku naprzód. Ekstremalne tuby i organizacje regularnie organizują wydarzenia w kampusach i reklamują je za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tylko wspólny wysiłek personelu uniwersyteckiego, studentów i organizatorów imprez zapewni, że ekstremizm będzie solidnie kwestionowany.

 

Zobacz również: