NYP

Anthony Weiner, polityk, kongresman, kandydat na burmistrza Nowego Jorku i mąż Humy Abedin, szefowej sztabu wyborczego i prawej ręki Hillary Clinton stał u progu wyjątkowo błyskotliwej politycznej kariery. Zniszczył ją na własne życzenie.

Anthony Weiner, został w tym tygodniu skazany na 21 miesięcy więzienia po jego najnowszym skandalu seksualnym. Polityka skazano za seksualne nękanie 15-latki.

Weiner w maju przyznał się do winy za wysłanie nieprzyzwoitych sms-ów i maili do 15-letniej dziewczynki. Co znamienne w tym czasie polityk był mężem Humy Abedin.

Zgodnie z dokumentami sądowymi Weiner w pełni zdawał sobie sprawę, że jego ofiara była uczennicą szkoły średniej, a mimo to postanowił przekazać jej obsceniczne przesłania.

W czasie procesu jego prawnicy twierdzili, że ich klient był chory i potrzebował terapii, a nie więzienia. Weiner, 53 lat, będzie musiał zarejestrować się jako przestępca seksualny i musi zgłosić się do więzienia do 6 listopada. Sędzia poinformował też, że po zakończeniu wyroku więzienia, Weiner musi poddać się monitoringowi internetowemu i nie może mieć kontaktu z ofiarą. Musi również zapisać się do programu leczenia seksualnego.

W 2011 roku Weiner zrezygnował z bycia kongresmenem, gdy ujawniono, że wymieniał komunikaty o podtekstach seksualnych z wieloma dorosłymi kobietami. Dwa lata później historia powtórzyła się, gdy kandydował na burmistrza Nowego Jorku ujawniono, że miał wysyłać do kobiet sprośne maile i nagie zdjęcia. W efekcie, mimo że był faworytem wyborów, musiał zrezygnować z udziału w nich.

Teraz zabrnął jeszcze dalej.

es

Zobacz również: