Policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Osoba posługująca się bezprawnie kartą kredytową należącą do pokrzywdzonej, wypłaciła z bankomatu ponad 5 tysięcy złotych.

Na nagraniu z monitoringu utrwalony został wizerunek kobiety, która jak się okazało, od kilku lat sprzątała mieszkanie pokrzywdzonej. Funkcjonariusze zatrzymali Annę K. i przedstawili zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Błonia zgłosił się opiekun pokrzywdzonej kobiety, który powiadomił o kradzieży karty kredytowej, a następnie przy jej użyciu, kradzieży pieniędzy z należącego do niej konta bankowego. Kradzieży ponad 5 tys. złotych dokonano podczas kilku wypłat pieniędzy z bankomatu. Podczas, gdy pokrzywdzona dokonywała zastrzeżenia skradzionej karty, została poinformowana o kolejnej próbie wypłaty środków w kwocie 2 tys. złotych.

Na nagraniu z monitoringu utrwalony został wizerunek kobiety. Jak się okazało, od kilku lat sprzątała ona mieszkanie pokrzywdzonej. Gdy po raz kolejny przyszła do pokrzywdzonej posprzątać, zastała tam policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali Annę K. Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży pieniędzy posługując się wcześniej skradzioną kartą kredytową. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.

ego/ksp

 

Zobacz również: