więtokrzyscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Bułgarii w wieku od 28 do 46 lat podejrzanych o czerpanie korzyści z prostytucji oraz jej ułatwianie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, decyzją sądu, cała trójka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili, może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z kolegami ze Starachowic od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Z ich ustaleń wynikało, że od kwietnia tego roku trzech Bułgarów miało pod swoją „opieką” kobiety, które „wystawiane” były m.in. przy drogach krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego oraz mazowieckiego. Kobiety trudniły się nierządem, a ich „opiekunowie” mieli czerpać z tego korzyści. Mężczyźni werbowali do pracy kobiety z Bułgarii.
Po zebraniu wszystkich informacji i dowodów w tej sprawie, w czwartek, 28.09.br., mężczyźni zostali zatrzymani na terenie województwa świętokrzyskiego. W piątek, 28, 33 i 46-latek trafili do starachowickiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. czerpania korzyści z nierządu. Po przesłuchaniu prokurator zdecydował o złożeniu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. W sobotę, 30.09.br., sąd tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili, może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Jak mówią śledczy sprawa ma charakter rozwojowy.
(KWP w Kielcach / mw)

Zobacz również: