Tego nikt się chyba nie spodziewał. Arabia Saudyjska zdecydowała się pozwolić kobietom prowadzić samochody. Nastąpi to na rozkaz króla.
Jak poinformowała Saudi State TV jest to inicjatywa księcia Mohammeda bin Salmana, który nakłonił do tych rewolucyjnych zmian króla Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’ud.
Dotychczas nie został ogłoszony termin, od kiedy będzie obowiązywać nowe prawo.  Gdyż  istnieją konkretne problemy organizacyjne: w Arabii Saudyjskiej nie ma na razie możliwości prowadzanie kursów nauki jazdy dla kobiet. Królestwo nie jest do tego przygotowane. Ale to  nie jest jedyny problem. Także  policja powinna być przeszkolona, ​​aby współdziałać z kobietami za kierownicą. Gdyż  w  tym kraju przestępstwem jest, gdy mężczyzna zwraca się do kobiety, chyba że jest jej krewnym.
Do tej pory wszyscy duchowni muzułmańscy w Arabii Saudyjskiej  byli przeciwni swobodnemu prowadzeniu samochodów przez kobiety. Zaś kierowanie samochodami przez panie było zagrożone trafieniem za karty. Jednak wiele kobiet  w ostatnich latach ryzykowało,  i wbrew prawu, zasiadało za kierownicą.

ex

Zobacz również: