Watykan wprowadza kampanię na rzecz budowania więzi z imigrantami

0
Papież Franciszek rozpoczął dwuletnią kampanię poświęconą edukacji na temat losu migrantów i zachęcania do bardziej przyjaznej postawy wobec nich na całym świecie.
„Bracia, nie wolno nam bać podróżnych! Nie musimy się obawiać dzielić nadzieją!”- powiedział Franciszek podczas cotygodniowej audiencji na Placu Świętego Piotra. Zainaugurował tym nowy projekt na rzecz przestawiania myślenia na temat imigracji.
Kampania jest prowadzona przez globalną katolicką sieć charytatywną Caritas Internationalis i ma na celu promowanie świadomości i działań w imieniu migrantów i uchodźców, pomagając im w budowaniu więzi z lokalnymi społecznościami.
Według Caritas , projekt został uruchomiony w odpowiedzi na częsty wezwanie papieża Franciszka do „kultury spotkania”.
 Nasz świat „nie przechodzi kryzysu migracyjnego, ale kryzys globalnej solidarności.„Bądź częścią ogólnoświatowej kampanii, aby dotrzeć do migrantów, zmieniać postrzeganie, otwierać serca i umysły oraz wzmocnić więzy, które zjednoczy nas wszystkich”- pisze Caritas na swojej stronie internetowej.
Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na wyzwania i skutki migracji na każdym etapie podróży, aby wywołać „przesunięcie myśli” w tej kwestii.
Część tej zmiany polega na zlikwidowaniu mitów o migracji – stwierdza organizacja. Według Caritas te mitów mówią o tym, że jest więcej imigrantów niż kiedykolwiek wcześniej, że imigranci żyją z dobrobytu i kradną miejsca pracy obywatelom Europy.
Watykan zorganizował konferencję prasową, aby oficjalnie ogłosić początek projektu. Przewodniczył jej kardynał Luis Antonio Tagle z Manili, prezes Caritas Internationalis wraz z siostrą Normą Pimentel- dyrektorem organizacji Catholic Charities w dolinie rzeki Rio Grande. Obecny był także dyrektor Caritas w Etiopii- Bekele Moges i trzy młode migrantki z Afryki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ