Papież Franciszek ponownie zaapelował o większą akceptację dla migrantów i uchodźców. Stwierdził,  że to Jezus Chrystus wzywa nas, abyśmy ich powitali z szeroko otwartymi ramionami.
Swój apel wystosował podczas środowej audiencji generalnej witając przedstawicieli Caritas, innych organizacji katolickich i grupę migrantów.
 Delegacja Caritas Internationalis przybyła na spotkanie z papieżem na placu Świętego Piotra w związku z inauguracją kampanii pomocy na rzecz migrantów pod hasłem: „Dzielmy podróż z innymi”.
 Franciszek powiedział, że dobroczynne organizacje katolickie są „znakiem Kościoła, który stara się być otwarty, włączający, gościnny”. Wszystkie te stowarzyszenia „zasługują na wielki aplauz” – mówił papież.
– Waszym codziennym zaangażowaniem przypominacie nam, że sam Chrystus prosi nas, by przyjmować naszych braci i siostry migrantów oraz uchodźców  – podkreślił papież. Następnie dodał: – Jak? Z otwartymi ramionami.
 – Kiedy ramiona są otwarte, gotowe są na szczery, serdeczny, obejmujący uścisk, trochę taki, jak kolumnada na placu Świętego Piotra, symbolizująca Kościół- matkę, która obejmuje wszystkich – oświadczył Franciszek.
Podkreślił, że nadzieja popycha migrantów do opuszczenia swej ziemi w poszukiwaniu „lepszego, bardziej godnego życia”. Ale jest też – jak zauważył – „impuls w sercu” tych, którzy ich przyjmują. To „pragnienie spotkania, poznania, dialogu” – wyjaśnił papież.
 Nadzieja to impuls, by wspólnie dzielić podróż” – stwierdził Franciszek nawiązując do kampanii Caritas Internationalis.
– Tę podróż odbywa się we dwoje; są ci, którzy przybywają do nas, i my, którzy wychodzimy naprzeciw ich sercu, by ich zrozumieć – mówił papież.
 źródło: deon.p

 

 

Zobacz również: