W trakcie 58. sezonu Koncertów Chopinowskich dla warszawskiej publiczności wystąpiły gwiazdy światowego formatu, wśród nich Lukas Geniušas, Kevin Kenner i Takashi Yamamoto oraz młodzi, utalentowani polscy i zagraniczni pianiści. Jak co roku publiczność dopisała – od maja do września w koncertach uczestniczyło około stu tysięcy osób.

Muzyczne podsumowanie lata

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich są jedną z najstarszych, najbardziej charakterystycznych, lubianych i docenianych imprez kulturalnych stolicy. Co roku przyciągają ogromną i bardzo zróżnicowaną widownię. Od maja do września w każdą niedzielę w tętniącym życiem mieście Łazienki Królewskie stają się enklawą spokoju, natury i pięknej muzyki. Miejscem odwiedzanym przez melomanów w każdym wieku, gdzie starsi, młodsi i najmłodsi miłośnicy Chopina na kilka godzin zastygają w zachwycie, otuleni dźwiękami wychodzącymi spod palców wybitnie utalentowanych pianistów.
Organizatorzy zaprosili do Łazienek największe sławy muzyki klasycznej, dla których udział w tym prestiżowym wydarzeniu w Warszawie jest nobilitacją. 58. sezon Koncertów Chopinowskich swoimi niezapomnianymi występami uświetnili wirtuozi fortepianu – Lukas Geniušas, Kevin Kenner oraz Takashi Yamamoto, a także wielu młodych, zakochanych w muzyce Chopina artystów, którzy swoim kunsztem i wielką pasją oczarowywali warszawską publiczność.

Chopin obecny był nie tylko w Łazienkach. Dzień przed otwarciem sezonu warszawiacy i turyści mieli okazję wybrać się na niezapomnianą muzyczną przejażdżkę historycznym warszawskim tramwajem, w którym młodzi pianiści Anna Hajduk i Wojciech Kruczek umilali im podróż swoimi interpretacjami utworów Chopina. Również na Lotnisku Chopina odbył się recital promujący Koncerty Chopinowskie.
  1. Sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich dobiegł końca, lecz muzyka Chopina jest ponadczasowa, nieustannie zachwyca, płynie w żyłach i tętni w sercu Warszawy – jest nieodłącznym elementem atmosfery miasta.
Wirtuozi wirtualnie
W tym roku dużą popularnością cieszyły się transmisje online z wybranych koncertów. Dzięki temu rozwiązaniu miłośnicy muzyki, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w recitalach, mieli możliwość posłuchania występów w internecie. Nagrania nadal dostępne są na kanale YouTube Stołecznej Estrady https://www.youtube.com/channel/UCkESpgpgOsBtkM2JfXYT36g
W jesienno-zimowe wieczory z nutką nostalgii będzie można wrócić wspomnieniami do 58. Sezonu Koncertów Chopinowskich i w domowym, ciepłym zaciszu zanurzyć się w pełne melancholii tony muzyki Chopina w mistrzowskim wykonaniu gwiazd.
Szczegółowe informacje na temat Koncertów Chopinowskich dostępne są również na nowej stronie internetowej www.koncerty-chopinowskie.pl
Tam również pojawią się informacje dotyczące kolejnego, 59. sezonu koncertowego, który tradycyjnie rozpocznie się w maju przyszłego roku.

 

 

Zobacz również: