W ubiegłym tygodniu w centrum Londynu, w 1000-letniej katedrze paradowały modelki z diabelskimi rogami i satanistycznemu symbolami. Świątynię ozdobiono odwróconymi krzyżami, pentagramami, wizerunkami kozłów,  demonicznymi obrazami, i wszelkimi okultystycznymi oznaczeniami.  Odbywał się tam London Fashion Week.

Wielu brytyjskich duchownych potępiło pokaz mody, w którym się prezentowały się  modelki we wcieleniach  diabłów i wampirów, a scenerią tego   bluźnierczego spektaklu był zabytkowy, chrześcijański kościół.

Były biskup anglikański Rochester, Michael Nazir-Ali, powiedział: –  Demoniczny temat tego spektaklu był nie do zaakceptowania i mógł doprowadzić ludzi do obszarów, do których  nie chcemy, aby poszli. Chrześcijanie będą tym oburzeni. To nie było konieczne. Imię Chrystusa zostało  zhańbione. To było bluźnierstwem. Kościół nie powinny czynić niczego, co zaprzecza wierze chrześcijańskiej. To zasada, której powinniśmy się trzymać. – dodał. Biskup sugerował również, że władze kościelne nie sprawdziły, jakiego typu wydarzenie ma odbyć się w katedrze, gdy zaakceptowano rezerwację i wezwał do sprawdzenia tej sprawy.

W swoim oświadczeniu diecezja londyńska przeprosiła za „błąd”, stwierdzając że zawsze wspierała London Fashion Week:  „Przyjęliśmy tę rezerwację w dobrej wierze, i nie zdawaliśmy sobie sprawy z treści i oprawy pokazu. To był oczywiście błąd, a treść tego programu nie odzwierciedla wiary chrześcijańskiej Kościoła”.– czytamy w oświadczeniu. Rzecznik diecezji powiedział, że zostanie ​​zbadana procedura rezerwacji, i to się  więcej nie powtórzy.

Podczas pokazu mody zaprezentowano wiosenno-letnią kolekcję 2018 kontrowersyjnego tureckiego projektanta Dilara Findikoglu, którego kreacje noszą gwiazdy m.in. Rihanna. A on sam przyznaje się do satanizmu.

Punktem kulminacyjnym pokazu było wejście modelki Violet Chachki, ubranej  w czerwony strój diabła, z fryzurą przypominającą demoniczne rogi.

Teolog dr Adrian Hilton potępił pokaz na swoim blogu, pytając: „Jak to możliwe, że święta przestrzeń może być wykorzystana do tego, co można nazwać tylko chwalebnym dla Lucyfera? Jak można organizować szatański pokaz i w tym samym miejscu oddawać chwałę Bogu? To było po prostu uwielbienie szatana”.

Co ciekawe, Hilton zauważył, że kościół wyraźnie zakazuje „zakładów, gier lub aukcji oraz palenia tytoniu” w pomieszczeniach kościelnych, ale nie zabrania czynności gloryfikujących diabła.

jes

Zobacz również: