Abraham Ukbagabir z Erytrei, ubiegający się o azyl w Szwecji, przebywa obecnie w więzieniu  za podwójne  morderstwo. Prawdopodobnie bardzo mu się tam nudzi, gdyż poprosił władze penitencjarne o przepustkę na zrobienie zakupów i wizytę w McDonaldzie i Burger King.

 W 2015 roku Ukbagabir wszedł do sklepu Ikei w Västerås, w Szwecji, gdzie znalazł nóż kuchenny a następnie zabił, w przypadkowym ataku, 55-letnią kobietę i jej 28-letniego syna. Po czym próbował popełnić samobójstwo. Wydarzenie to miało miejsce kilka godzin po tym, gdy szwedzki urząd migracyjny poinformowało mężczyznę, że ​​jego wniosek o azyl został odrzucony. Podczas procesu morderca przyznał, że jego atak był zemstą za tę decyzję.

Obecnie Ukbagabir odsiaduje karę za podwójne morderstwo w więzieniu w Södertälje. Złożył  tam wniosek o pozwolenie mu na tymczasowe opuszczenie więzienia. Ponieważ interesują go zakupu i brakuje mu jedzenia z  McDonalda i Burger Kinga – informuje Göteborgs-Posten. Jednak mu tego odmówiono.

Ukbagabir jest co pewien czas  przenoszony do różnych więzień z powodu stałego zagrożenia dla jego bezpieczeństwa. W pewnym momencie zażądał, aby  resztę wyroku odbyć w swojej rodzimej Erytrei z powodu gróźb i ataków współwięźniów. Jednak jego wniosek został odrzucony przez szwedzki sąd. Po odbyciu całej kary 37-letni obecnie Ukbagabir ma zostać deportowany z powrotem do Erytrei bez możliwości ponownego wjazdu do Szwecji.

es

Zobacz również: