Erdogan odebrał koronę Miss Turcji

0

Miss Turcji została pozbawiona korony, gdyż natrafiono na jej starego  tweeta  o nieudanym zamachu stanu, mającym na celu obalenie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Osiemnastoletnia Itir Esen, wygrała w czwartek konkurs piękna w Stambule i miała reprezentować Turcję  w konkursie Miss World w Chinach. Jednak nic z tego nie będzie.

Miss Turcji  została pozbawiona korony i na pewno do Chin nie pojedzie. Organizatorzy powiedzieli jej, że nie będzie to możliwe, gdyż odkryli tweety, które Esen wysłał w pierwszą rocznicę zamachu 15 lipca 2016 roku. Zamach miał na celu odsunięcie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana od władzy, ale się nie powiódł i doprowadził do masowych aresztowań.

„Dostałam okresu rankiem 15 lipca, w dniu męczenników. Uczczę ten dzień krwawieniem, które symbolizuje krew męczenników” – napisała.

 „Organizacja Miss Turcji, której celem jest promowanie Turcji na świecie i przyczynianie się do poprawy jej wizerunku, nie może zaakceptować takiego stanowiska”. – czytamy w specjalnym komunikacie.

Tytuł Miss Turcji został wręczony Asli Sumen, który była na druga  i to ona będzie  reprezentować Turcję w konkursie Miss World 18 listopada.

Nastolatka stwierdziła: „Nie miałam żadnych celów politycznych. Szanuję naszą ojczyznę i naród. Ale nie mam też charakteru, który mógłby okazać brak szacunku dla naszych męczenników„.
Itir nie jest pierwszą turecką królową piękności, która ma problemy z władzą. W 2015 roku prokuratorzy wszczęli śledztwo przeciwko byłej królowej piękności, Miss Turcji  Merve Buyuksarac, zarzucając jej zniewagę Erdogana drogą elektroniczną.

Została ona skazana w zeszłym roku na 14 miesięcy więzienia,  w zawieszeniu na pięć lat przez sąd w Stambule.
yus

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ