Algierski milioner zobowiązał się do zapłaty wszystkich grzywien, jaki otrzymają muzułmanki w Austrii za noszenie burek.

Milioner i działacz polityczny Rachid Nekkaz, obiecała zapłacić grzywny w wysokości 150 euro za każdą muzułmańską kobietę, która ma zasłoniętą twarz islamu

W Austrii zakaz zakrywania twarzy zacznie obowiązywać 1 października tego roku.

Nekkaz (na zdjęciu powyżej) został mocno skrytykowany  za tę propozycję przez  Sebastiana Kurza, austriackiego ministra spraw zagranicznych, który w zeszłym roku zaproponował wprowadzenie zakazu.
– Na pewno nam się nie podoba  jego inicjatywa, a kto zasłania twarz  w Austrii, musi ponieść tego konsekwencje –  powiedział Kurz.

Kurz powiedział, że istnieje również możliwość, że Algierczyk może popełnić przestępstwo karne, płacąc za kary inne osoby: – Nie będziemy tolerować jakichkolwiek aktów symbolicznych, które mają na celu budowanie kontrspołeczeństwa do naszegoostrzegał.

Nekkaz nie po raz pierwszy zaoferował się zapłacić grzywny wynikające z noszenia zakazanej islamskiej odzieży. We Francji, Belgii, Holandii i Szwajcarii, on i jego organizacja Touche pas à ma Constitution wydali ponad 300 000 euro na pokrycie grzywien i kosztów prawnych.

Austriacki nadawca Servus TV, który jest właścicielem austriackiego giganta w branży napojów energetycznych Red Bull, twierdzi, że Nekkaz chce rozszerzyć swoją organizację na terytorium Austrii.

es

Zobacz również: