Grzybiarze gubią się w lasach

0
W ostatnim czasie policjanci wielokrotnie pomagali zagubionym grzybiarzom odnaleźć drogę. Brak rozpoznania terenu oraz brak przygotowania do chodzenia w lesie, kończy się często interwencją policji.  Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las.
W nocy do dyżurny komendy dla powiatu warszawskiego zachodniego został powiadomiony o zaginięciu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego kobiety. W rozmowie z synem policjanci ustalili, że do zaginięcia doszło na terenie izabelińskiej gminy.
W poszukiwaniu wzięli udział policjanci z terenu powiatu warszawskiego zachodniego, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, policyjny przewodnik psa służbowego oraz dwa zastępy strażaków ochotników. Zaginioną po kilku godzinach odnaleźli policjanci.
Kolejne zgłoszenie też dotyczyło  zaginięcia osoby, która wybrała się na grzyby do kompleksu leśnego na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Do poszukiwań zaginionego, które trwały kilka godzin, zostało zaangażowanych kilkunastu policjantów, w tym przewodnika z psem służbowym. Na szczęście finał okazał się szczęśliwy. Mężczyzna po kilkugodzinnym pobycie w lesie sam z niego wyszedł.
Pierwsze dni września to czas, gdy do lasów ruszają grzybiarze. Przypominamy, że zbieranie grzybów w Kampinoskim Parku Narodowym jest zabronione i zagrożone karą grzywny.
Wieczorem dyżurny komendy dla powiatu warszawskiego zachodniego został powiadomiony o zaginięciu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego mężczyzny. Jak ustalili policjanci, zaginiony wraz ze swoim znajomym wybrał się do lasu na grzyby. Zanim się rozdzielili, ustalili miejsce i godzinę zbiórki. Mężczyzna jednak nie powrócił w umówione miejsce spotkania, nie było też z nim żadnego kontaktu. Wtedy poszukiwania zaginionego rozpoczęli policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego. W akcji uczestniczył również stołeczny przewodnik z psem tropiącym.
Na szczęście finał okazał się szczęśliwy. Mężczyzna po kilkugodzinnym pobycie w lesie sam z niego wyszedł. Zaginiony nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las. Podczas wycieczek należy stale utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi towarzyszącymi nam osobami. Należy unikać tych obszarów leśnych, które znamy słabo lub nie znamy wcale.
Pierwsze dni września to czas, gdy do lasów ruszają grzybiarze. Przypominamy, że zbieranie grzybów w Kampinoskim Parku Narodowym jest zabronione i zagrożone karą grzywny.
ego/KSP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ