Dwóch Afgańczyków ubiegających się o azyl zostało aresztowanych za gwałt, a trzeciego za próbę gwałtu, 16-letniej dziewczyny w bawarskim miasteczku Höhenkirchen-Siegertsbrunn, na południe od Monachium.

Mężczyźni, w wieku 27, 18 i 17 lat, spotkali dziewczynę w piątek wieczorem, w pobliżu stacji kolejowej, która znajduje się  nieopodal  schroniska dla azylantów. Tam ją zaatakowali i zaciągnęli za żywopłot przed opuszczonym budynkiem.  Dwaj z nich (27-latek i 17-latek) zgwałciło kolejno 16-latkę. Jak podaje  Der Spiegel, także  18-latek starał się zgwałcić dziewczynę, ale zanim to zrobił pojawili się przechodnie, którzy spłoszyli napastników.    Wkrótce po incydencie policja rozpoczęła poszukiwania podejrzanych, używając do akcji  między innymi śmigłowca. Mężczyźni zostali aresztowani.

Jeden z nich tłumaczył policjantom, że  Koran uczy, iż kobiety można legalnie wykorzystywać  w celach seksualnych jeśli ich ciało nie jest odpowiednio zakryte ubraniem. A w tym przypadku tak było, i jak twierdzi gwałt był całkowicie uzasadniony.

Burmistrz Höhenkirchen-Siegertsbrunn Ursula Mayer określiła incydent jako „okropny”, dodając, że jej informacje wskazują, że trzej mężczyźni byli pijani. Jednak policja nie potwierdziła tego.

Zdarzenie to nastąpiło zaledwie kilka dni po ataku w innym bawarskim mieście Rosenheim, w czasie którego nigeryjski azylant zgwałcił kobietę uprawiającą jogging.
Według ministra spraw wewnętrznych Bawarii Joachima Hermanna, liczba napaści seksualnych w tym państwie federalnym wzrosła o 48 procent w pierwszej połowie roku. Wymienił on statystyki, które wskazują także, że w 91 procentach przypadków gwałcicielami są uchodźcy.

eos

Zobacz również: