Policjanci zabezpieczający niedzielny mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze II i BKS Stal Bielsko – Białej zapobiegli bójce stadionowej. Pseudokibice drużyny gospodarzy w trakcie meczu wtargnęli na murawę i próbowali doprowadzić do konfrontacji z przyjezdnymi kibicami. Natychmiastowa reakcja mundurowych uniemożliwiła starcie kibiców. Policjanci zatrzymali 12 osób. Trwa identyfikacja kolejnych.
W minioną niedzielę zabrzańscy policjanci wspierani przez swoich kolegów z katowickich oddziałów prewencji zabezpieczali mecz III ligi piłki nożnej. Na stadionie przy ulicy Mickiewicza drużyna Górnika Zabrze II podjęła zespół BKS Stal Bielsko – Biała. W trakcie trwania I połowy piłkarskiego spotkania pseudokibice zabrzańskiej drużyny usiłowali doprowadzić do konfrontacji siłowej z kibicami rywali. W tym celu pokonali ogrodzenie i wtargnęli na murawę. Agresorzy byli zamaskowani – mieli założone kominiarki i szaliki.
Szybka reakcja mundurowych uniemożliwiła konfrontację z przyjezdnymi kibicami. Aby przywrócić ład i porządek, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i broni gładkolufowej. Zatrzymano 12 pseudokibiców, którym grożą teraz konsekwencje prawne w związku z niewłaściwym zachowaniem się w trakcie piłkarskiego spotkania.
Policjanci z zespołu do spraw zwalczania przestępczości stadionowej analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer. Ma to na celu ustalenie i zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w zbiegowisku
(KWP Katowice / mg)

Zobacz również: