Gdy Węgry wybudowały ogrodzenie na swojej granicy z Serbią, to liczba  nielegalnych imigrantów  zmniejszyła się o ponad 99 procent. Co dowodzi, że ogrodzenie i drut kolczasty są przydatne, jeśli się wie, jak  ich prawidłowo używać.
György Bakondi,  doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, podczas przemówienia w drugą rocznicę pomysłu budowy ogrodzenia  wzdłuż  granicy z Serbią – co jest także zewnętrzną granicą Unii Europejskiej –  oświadczył, że liczb nielegalnych migrantów znacznie się zmniejszyła.
Nielegalna imigracja 2015 roku  wynosiła 391 000 osób, w 2016 roku spadła do 10 236 migrantów, a w 2017 roku było ich, jak do tej pory, 2014.
– System barier technicznych to klucz do sukcesu i bezpieczeństwa granic. Bez nich byłoby to niemożliwe, aby powstrzymać masowe napływ imigrantów – wyjaśnił Bakondi.
Węgry musiały szybko zareagować na tsunami imigrantów, którzy  zalewali Europe na zaproszenie  Angeli Merkel: – Więc postanowiliśmy bronić swoich granic – dodał Bakondi. – Co wzbudził gniew zwolenników otwartych granic, takich jak miliarder George Soros  oraz urzędników z Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych.
ec

Zobacz również: