Polscy podatnicy płacą pieniądze osobom, które twierdzą, że były przemytnikami migrantów do Europy.   Pieniądze są rozdawane w Nigerii w ramach unijnego programu mającego na celu zachęcanie byłych handlarzy ludźmi do zajęcia się legalnymi legalne przedsięwzięciami.
Bruksela ponoć przeznaczyła na ten cel 250 milionów euro! Na ten cel trafiają pieniądze ze składek członkowskich państw unijnych, w tym Polski.
Jak informuje brytyjski dziennik Sunday Express program ten jest częścią planu, który ma zmniejszyć liczbę imigrantów zmierzających do Europy. Szczegóły dotyczące tych szokujących wydatków Brukseli, zostały odkryte przez BBC i zostały dziś podane do publicznej informacji .
Reporterzy BBC stwierdzili, że kilka miesięcy temu konwoje ciężarówek wypełnionych emigrantami z całej Afryki subsaharyjskiej docierały do granicy z Libią. Niedawne represje wobec przemytników ludzi spowodowały, że skonfiskowano ogromną liczbę ciężarówek, a ich kierowcy utracili swoje dochody.
BBC uzyskała dostęp do nagrania ze spotkania urzędników z Nigerii i UE, podczas którego omawiane jest unijne wsparcie dla przemytników, aby mogli rozpocząć nowa, legalną działalność. ​​Każdy z wnioskodawców mógłby dostać do 5000 euro za jednym razem, aby przejść od przemytu ludzi do innego zawodu.
BBC wyraziła również obawy dotyczące trudności w monitorowaniu, w jaki sposób wydano środki pieniężne w ramach tego programu.
Nie można wykluczyć, że gdy pieniądze się skończą, stary problem wróci.
Dziś wieczorem w BBC Panorama (BBC One) program na ten temat „Miliardowy szlak migrantów z Afryki”.
eps

 

Zobacz również: