– Nie możemy oczekiwać, że Afrykańczycy wiedzą, że we Włoszech, na plaży, nie można gwałcić kobiet. Ponieważ prawdopodobnie oni o tym nie wiedzą i jest to dla nich naturalne –  stwierdził  adwokat Carmen Di Genio z Komisji ds. Równości Szans Rady Sądownictwa  w Salerno  – W związku z tym nie możemy mieć o to do nich pretensji. Biedni imigranci, nie wiedzą, zet tak robić nie można. I dlatego tego lata próbowali gwałtów i przemocy.  – dodał, całkiem poważnie,  w trakcie debaty na temat bezpieczeństwa podniesienia świadomości na temat przemocy ze względu na płeć.

Ta wypowiedź, która była między innymi próbą obrony gwałcicieli Polski w Rimini,  wywołała burzę, nie tylko w samym  w Salerno. Przytaczają ją wszystkie włoskie media.  Film z wypowiedzią Carmen Di Genio rozprzestrzenił się także na YouTube.

Prawniczka geniusz, jednak wkrótce usiłowała się  poprawić,  że rzekomo chodziło jej o edukację przybyszów: – Trzeba im przyswajać nasze zasady,  wychowywać i edukować a nie piętnować i segregować, jak to się obecnie robi.
Wypowiedź Carmen Di Genio  napiętnowała   Iside Russo -prezes Sądu Apelacyjnego w Salerno, stwierdzając, że jest to osobista wypowiedź, w odniesieniu do której Komisja Równych Szans w Radzie Sądownictwa dystansuje się.

Zobacz również: