– Przewodniczący Juncker zaatakował publicznie Donalda Tuska domagając się likwidacji jego stanowiska. To dowód na słabą działalność Tuska, który nie przedstawił dotąd żadnego rozwiązania dla obecnej sytuacji Unii Europejskiej – powiedział Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Europoseł Karol Karski dodał, że negatywne oceny pracy Donalda Tuska są widoczne i wszystko wskazuje na to, że jego stanowisko przestało być potrzebne.

– Mamy do czynienia z wotum nieufności wobec Donalda Tuska wyrażonym przez Przewodniczącego Junckera – zauważył.

Europoseł Czarnecki oznajmił, że cieszy fakt, iż Przewodniczący Juncker odrzucił koncepcję utworzenia osobnego parlamentu dla strefy euro.

– Wejście do strefy euro nie jest dobrym rozwiązaniem dla biedniejszych krajów, niesie to ryzyko kryzysu. Poszczególne państwa, gdy przystąpiły do strefy euro, odnotowały znaczący uszczerbek finansowy swoich mieszkańców – stwierdził.

Podkreślił, że najpierw należy zadbać, aby poziom życia w Polsce był zbliżony do poziomu życia w najbogatszych krajach, a dopiero później można podjąć rozmowy o wstąpieniu do strefy euro.

źródło: pis.org.pl

Zobacz również: