W odpowiedzi na sankcje przyjęte przez Radę Bezpieczeństwa ONZ Korea Północna grozi „zatopieniem” Japonii oraz „zbiciem USA na śmierć, jak wściekłego psa” – informuje brytyjski The Guardian, powołując się na Koreańską Centralną Agencję Prasową.

 „Cztery wyspy archipelagu (japońskiego) powinny zostać strącone do morza przy użyciu bomby atomowej Dżucze” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie północnokoreańskie kierownictwo wezwało do „zamienienia USA w popiół” i „zbicie Ameryki na śmierć, jak wściekłego psa” za „niedopuszczalne przyjęcie sankcji”.

Niedawno Rada Bezpieczeństwa ONZ wprowadziła nowe sankcje przeciwko KRLD, które ograniczają możliwości eksportowe i importowe Pjongjangu. Jest to mimo wszystko bardzo łagodny wariant, ponieważ pierwotna wersja, którą proponowały USA, przewidywała wprowadzenie bardzo surowych ograniczeń – aż do całkowitego embarga naftowego i sankcji wobec Kim Dzong Una.

Nowe sankcje dotyczą przede wszystkim restrykcji w dostawach produktów naftowych. Pjongjang nie będzie mógł kupować skroplin i sprzedawać produkcji włókienniczej.

NS

Zobacz również: