Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko obywatelom Bułgarii oskarżonym o handel ludźmi.

Oskarżeni to: 49-letni ojciec i jego 19-letni syn, którzy przebywają w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Z ustaleń śledztwa wynika, że ofiarami przestępstwa było sześć kobiet, które sprawcy zmuszali do prostytucji, m.in. 23-letnią obywatelkę Polski, która świadczyła usługi seksualne w Polsce, Niemczech i Danii.

Prokurator przedstawił oskarżonym osiem zarzutów, w tym handel ludźmi, zmuszanie do uprawiania prostytucji, ułatwianie uprawiania prostytucji, czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby oraz  zgwałcenia.

Wobec jednego ze sprawców prokurator wyłączył materiały do odrębnego postępowania.

Dwie z pokrzywdzonych kobiet  zostały objęte wsparciem w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno – Konsultacyjnego dla polskich i cudzoziemskich ofiar handlu ludźmi.

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od października ubiegłego roku, nadzorowała je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, a było prowadzone przez Wydział Operacyjno – Śledczy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

PK

Zobacz również: