Ponad 90 dziewcząt w Australii zostało zmuszonych przez rodziny do małżeństw ze starszymi mężczyznami, a niektóre z nich miały po  dziewięć lat. To tylko wierzchołek góry lodowej, prawdziwa liczb takich małżeństw jest wielokrotnie wyższa.
Australijska policja federalna ujawniła ostatnio raport o małżeństwach z dziećmi w tym kraju. W ciągu zaledwie dwóch lat blisko 100  dzieci było ofiarami przymusowych małżeństwa w Australii, a prawie 51 z nich pochodziło z Sydney.
Media ujawniły   e-maila od dziewczyny, która napisała, że ​​została wbrew woli zmuszona do zawarcia związku małżeńskiego. I  pod koniec roku szkolnego  zmuszona była wyjechać poza Australię z starszym o 50 lat mężem.
Władze australijski przyznają, że dzieci są często pod ogromną presją ze strony rodziców, aby wyjść za mąż. Mimo że małżeństwa z dziećmi istnieją, i rząd doskonale o tym wie, to ignoruje ten problem.
Urzędnicy twierdzą, że są  bezradni, i nie mogą ratować dzieci po opuszczeniu kraju. Tak było w przypadku dwóch bardzo młodych sióstr z przedmieścia Sydney, które przetransportowano do Liverpoolu i tam wydano za mąż. Przedstawiciele władz przyznają, że ​​wszystko co mogą zrobić, to poczekać, czy dziewczynki same wrócą do Australii.
Jednak czasami sprawiedliwości staje się zadość.  W czerwcu muzułmański duchowny Ibrahim Omerdic został skazany za poślubienie 14-letniego dziecka w Melbourne.
Film z uroczystości ślubnych tej pary pokazuje, że duchowny instruuje dziewczynę: – Jako żona, masz obowiązek słuchać  męża.
 Zaś pan „młody” jest poinformowany o jego obowiązku zapewnienia nieletniej żonie edukacji seksualnej.
Tymczasem w Europie rośnie liczba małżeństw muzułmanów z dziećmi  Są one tolerowane w centrach migracji w Norwegii, Danii i Szwecji.
eps

Zobacz również: