Uczniowie w  szkołach saudyjskich uczą się, że ​​Żydzi i chrześcijanie są przeklęci, a muzułmanin musi ich zabijać. Saudyjskie dzieci od lat uczą się na lekcjach, aby nienawidzić „niewiernych”. Ta nauka, jak widać nie idzie w las.

 Arabia Saudyjska lubi się przechwalać, że jest liderem w walce z terroryzmem islamskim. Jednak robi wiele aby wychować potencjalnych terrorystów. W podręcznikach  szkolnych dzieci wciąż uczą się, kto jest „niewiernych” i  dlaczego musi być zwalczany.

 Od czasu ataków terrorystycznych w Nowym Jorku w dniu 11 września 2001 r. Arabia Saudyjska, uważana jest za sponsora islamskiego terroru.

Po tamtych tragicznych wydarzeniach  Stany Zjednoczone poprosiły Rijad o reformę nauczania religii w szkołach. Ale jako pokazują nowe badanie organizacji Human Rights Watch, nienawiść do „niewiernych” nadal jest nauczana i obecna w podręcznikach szkolnych w Arabii Saudyjskiej.

Według saudyjskiego Ministerstwa Edukacji chrześcijanie i Żydzi uważani są za „niewiernych”. Tego typu mądrości znajdują się w książkach do dla piątej klasy. Książki ostrzegają także muzułmanów, aby nigdy nie lojalni wobec „niewiernych”. Charakterystyczne dla tego podręcznika jest stwierdzenie: „Nadejdzie godzina i muzułmanie  będą walczyć z Żydami i chrześcijanami i zabijać ich”.

ase

 

Zobacz również: